Prowadzimy tradycyjne gospodarstwo rolne. Produkujemy głównie paszę dla  20  koni  (kucyki szetlandzkie, hucuły, koniki polskie, konie wielkopolskie) 3 osłów, 4 owieczek i świnek wietnamskich. Kury, kaczki, gęsi, indyki, psy i koty, dopełniają zwierzyniec w Stajni Leźno. Hodujemy także  warzywa ekologiczne takie jak: pomidory, ogórki, chrzan, czosnek, paprykę oraz przetwory owocowo – warzywne,  na potrzeby gości i na sprzedaż. Zajmujemy się również w mniejszym zakresie biobudownictwem: budową domów z gliny, na drzewach oraz żywą architekturą. Na terenie  Agroturystycznego Gospodarstwa Ekologicznego działa całoroczny wyciąg tubingowy na igielicie oraz  20-hektarowy tor offroadowy.

W Stajni Leźno oferujemy:

 • Pokoje gościnne z łazienkami, pokoje młodzieżowe oraz możliwość rozbicia namiotów.
 • Pełne wyżywienie oparte na produktach wiejskich i ekologicznych, w zależności od wymogów gości (także wegetariańskie i wegańskie).
 • Ponadto oferujemy własne wędliny, wędzone kurczaki i ryby, przetwory owocowo warzywne, chleb, sery, pieczone świniaki, dziki, jagnięcinę, w sezonie warzywa ekologiczne i nalewki.

W oparciu o te produkty organizujemy:

Rekreację:

 Zimą dla grup zorganizowanych (szkół i firm) oraz indywidualnego klienta oferujemy:

Programy edukacyjne dla dzieci i dorosłych w gospodarstwie agroturystycznym:

 1. Biobudownictwo
  • warsztaty budownictwa z gliny dla podstawówek, gimnazjów i szkół średnich oraz osób dorosłych. W ramach warsztatów – prezentacja i praktyczne zajęcia z budowania domu. (jesteśmy w trakcie realizacji budowy domu z gliny tradycyjnymi metodami)
  • Budowa domów na drzewie
  • Żywa  architektura
 2. Koń jako przyjaciel człowieka: historia, użytkowanie, praktyczny pokaz i nauka jazdy konnej (kucyki, hucułki, koniki polskie, konie wielkopolskie, arab oraz osły)
 3. Ekologiczny: wykorzystanie naturalnych sposobów i natury do zwalczania zagrożeń dla roślin i i i ludzi
 4. Produkt wiejski czyli produkcja żywności konwencjonalnej i ekologicznej:
  •  warsztaty z pieczenia chleba, robienia sera, masła, domowy wyrób wędlin, kiszenie kapusty
  • Edukacja przyrodniczo-leśna: prezentacja na temat przyrody w parku oraz zajęcia terenowe.

W naszym Gospodarstwie Agroturystycznym  mają Państwo zapewnioną prywatność, spokój i bezpieczeństwo, a ponadto mogą Państwo liczyć na otwartość, życzliwość, dyskrecję i poczucie humoru z naszej strony.

Zachęcamy do zapoznania się resztą informacji zawartych na stronie oraz zapraszamy do Stajni Leźno – u nas sezon trwa przez cały rok!

Dodatkowe  informacje na stronie i na Facebooku „Stajnia Leźno” oraz fanpage: