Witamy Was w naszym domu i gospodarstwie agroturystycznym ”Stajnia Leźno”. Życzymy miłego i spokojnego pobytu. Tak jak w Państwa domach prosimy o przestrzeganie pewnych zasad zawartych w tak zwanym „regulaminie”. Stworzony został on w trosce o udany i bezkonfliktowy wypoczynek naszych Gości.

Zapłata

Po przybyciu prosilibyśmy o wpłacenie należności za ustalony pobyt.  W wypadku wcześniejszego wyjazdu Państwa z przyczyn niezależnych od nas opłata nie ulega zmianie. Tak samo w wypadku rezygnacji z pobyty nie ulega zwrotowi wpłacona zaliczka.

Pokoje

Doba pobytowa rozpoczyna się u nas od godziny 14.00 a kończy o godzinie 12.00.

Z chwilą przekazania klucza jesteście Państwo Gospodarzami pokoju i tak jak w swoich domach powinniście dbać o porządek i poszanowanie wyposażenia pokoju. Za wszelkie uszkodzenia i szkody odpowiadają Państwo materialnie. Klucz do pokoju zwraca się w momencie wyjazdu i odbioru pokoju przez nas.

Palenie papierosów, używanie otwartego ognia i urządzeń elektrycznych

W pomieszczeniach i na terenie gospodarstwa obowiązuje zakaz palenia papierosów i używania otwartego ognia.

Palenie papierosów i używanie otwartego ognia dozwolone jest w miejscach do tego przeznaczonych przez gospodarzy, których kilka znajduje się na terenie Stajni Leźno takich jak na przykład „Kurna Chata”

W związku z nieprzystosowaniem zasilania nie można używać urządzeń elektrycznych takich jak grzałki, mikrofalówki, grzejniki itp. – może to spowodować awarię zasilania i jest zakazane przez właścicieli (używanie czajników czy mikrofalówki jest możliwe w kuchni).

Cisza nocna

Prosimy o zachowanie ciszy nocnej od godziny 23.00 – 7.00, prosimy o niezakłócanie swoim zachowaniem spokojnej nocy innym gościom. Biesiadowanie czy wspólne nocne rozmowy prosimy kontynuować w pomieszczeniach do tego przeznaczonych jak np. „Kurna Chata”.

Psy i inne zwierzęta Gości

W związku z licznymi zwierzętami mieszkającymi na terenie gospodarstwa i panującymi prawami w świecie zwierząt, jesteśmy zmuszenie prosić Państwa o przestrzeganie ich i dostosowanie się do nich ze swoimi pupilami. Przepisy weterynaryjne także wymuszają nakazy i zakazy.

Posiadanie aktualnego wpisu o zaszczepieniu przeciw wściekliźnie jest pierwszym kryterium przyjazdu ze zwierzęciem (o ile gatunek zwierzęcia dopuszcza takie szczepienie).

Zwierzęcy towarzysz musi być pod pełną kontrolą właściciela (smycz lub klatka) na podwórku i w bezpośredniej odległości od niego. Nakaz ten uchroni waszego przyjaciela od licznych psów, kotów, świnek wietnamskich, koni i osłów będących często na wolności, a potrafiących agresywnie reagować na „intruza” (w bezpośredniej obecności człowieka są one traktowane przez nasze zwierzęta neutralnie).

Miejscami do wyhasania i spacerów są liczne pastwiska i polne drogi w bezpośrednim sąsiedztwie gospodarstwa.

Mimo że nasze zwierzęta czasami „zabrudzą” podwórko, usuwamy wszystkie nieczystości i o taką samą reakcję prosimy Państwo. Dokuczliwe dla nas i innych naszych gości jest też uporczywe szczekanie (zwłaszcza w nocy) wynikłe z pobytu na nowym miejscu i widokiem innych zwierząt. Może to się wiązać z prośbami o uspokojenie pupila. Liczne zakazy i nakazy dotyczące państwa pobytu ze zwierzętami (przyjaźń ze  zwierzęciem zobowiązuje) zamykamy materialną odpowiedzialnością za czasami, niestety, niszczycielską działalnością naszych pupili.

Chcemy podkreślić że jesteśmy przyjaciółmi zwierząt, ale w pełni odpowiedzialnymi za ich współistnienie w Stajni Leźno.

Parking

Do Państwa dyspozycji na terenie Stajni Leźno oddajemy darmowy, niestrzeżony parking. Właściciele gospodarstwa nie ponoszą odpowiedzialności za pozostawiony samochód oraz znajdujące się w nim mienie.

Dzieci

Prosimy nie pozostawiać dzieci bez nadzoru na terenie gospodarstwa i zapoznać się z warunkami bezpiecznych ich kontaktów z licznymi zwierzętami, a zwłaszcza końmi. Karmienie zwierząt może się odbywać po konsultacji z gospodarzem.

Posiłki

Godziny posiłków są ustalone przez gospodynię, istnieje możliwość dostosowania ich do wymogów gości. Spóźnionym jednak nie gwarantujemy ciepłych dań.

Państwa mienie

Jako gospodarze nie ponosimy odpowiedzialności za państwa mienie.

Prosimy uprzejmie zacnych Gości  o potraktowanie tych uwag ze zrozumieniem i uwagą.

Rezerwacja

  • Potwierdzenie rezerwacji następuje po wpłacie 30% zadatku  na konto.
  • W przypadku rezygnacji prosimy o wcześniejszą informację, co pozwoli na częściowy zwrot zadatku.
  • W wypadku braku informacji o rezygnacji co najmniej 7 dni kalendarzowych, przed zarezerwowanym terminem, wpłacony zadatek nie jest zwracany.
  • Płatność za cały pobyt odbywa się gotówką pierwszego dnia po zameldowaniu się.