NAUKA JAZDY KONNEJ W STAJNI LEŹNO

Etapy szkolenia:

Początek, to zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa w stajni i przy koniu , ustalenie relacji instruktor – uczeń i uczeń – koń (czyli prawidłowa interpretacja zachowań koni). Zapoznanie się ze sprzętem jeździeckim i prawidłowe prowadzenie konia oraz wchodzenie i wychodzenie ze stajni.

Pierwszy krok

Praktyczna nauka zaczyna się od przygotowanie konia do jazdy czyli wyprowadzenia konia ze stajni wyczyszczenie go i dopasowanie sprzętu na koniu pod czujnym okiem instruktora.

Zaczynamy jazdę

Wsiadamy na konia według wskazówek instruktora i pod jego bacznym wzrokiem zaczynamy pierwszą jazdę tzw. lonżę która nauczy nas równowagi i rozluźnienia podczas jazdy w stępie i w kłusie, właściwego używania podstawowych pomocy jeździeckich (łydek, dosiadu, wodzy).

Następnym etapem jest jazda na padoku której  założeniem jest poprawa równowagi w kłusie, nauka jazdy kłusem ćwiczebnym, praca nad prawidłowym, samodzielnym kierowaniem koniem.

Jazda w zastępie i nauka jazdy galopem są podwalinami po których opanowaniu otwierają się nam  możliwości wyjazdu w teren, nauki skoków czy dresażu. Świat widziany z grzbiety konia stoi przed Wami  otworem.