Dojazd do „Stajni Leźno”

 

Gospodarstwo znajduje się  na końcu drogi ( tam gdzie bociany zawracają) wśród lasów i ostatnich pól uprawnych, położone jest centralnie w trójkącie trzech miast Brodnicy 25 km, Nowego Miasta Lubawskiego 25 km i Lidzbarka  Welskiego 15 km.

 

  1. Dojazd od strony Brodnicy z kierunku Bydgoszcz, Toruń, Gdańsk.

Z trasy 15 (Ostróda-Toruń) w Brodnicy kierujemy się na trasę 544 w kierunku na Lidzbark (Welski)  Działdowo, Mławę. Za miejscowością Bartniczka we wsi Gutowo skręcamy w lewo zgodnie z drogowskazem „Małe Leźno”. Dalszą drogę wskażą nasze kierunkowskazy: „Stajnia Leźno- Wyciąg”

 

  1. Dojazd od strony Lidzbark (Welski) z kierunku Warszawa- Mława lub Żuromin.

Trasą 544 kierujemy się za Lidzbarkiem na Brodnicę. We wsi Gutowo skręcamy w prawo zgodnie z drogowskazem „Małe Leźno”. Dalszą drogę wskażą nasze kierunkowskazy „Stajnia Leźno- Wyciąg”

 

  1. Dojazd od strony Nowe Miasto (Lubawskie) z kierunku Gdańsk, Olsztyn, Ostróda.

Najkrótsza trasa: Jadąc w kierunku na Brodnicę w Nowym Mieście (Lubawskim) skręcamy na Lidzbark (Welski). Mijając miejscowości Mroczno, Mroczenko, dojeżdżamy do wsi Boleszyn gdzie nie skręcamy w lewo na Lidzbark, Słup tylko jedziemy prosto. Po minięciu wioski drogowskaz kieruje nas na Wielkie i Małe Leźno, skąd nasze kierunkowskazy: „Stajnia Leźno – Wyciąg” doprowadzą nas na miejsce.

Druga, dłuższa trasa z Nowego Miasta (Lubawskiego). Jadąc trasą 15 z kierunku z Nowego Miasta (Lubawskiego) za miejscowością Brzozie Lubawskie skręcamy w lewo zgodnie z kierunkowskazem na Brzozie (Polskie) skąd drogowskazy skierują nas  na wioskę: Słup. Po dojechaniu do Miejscowości Wielkie Leźno, nasze kierunkowskazy „Stajnia Leźno – Wyciąg” zaprowadzą nas na miejsce.

 

GPS – N 53° 16.297   E 019° 42.186

 

Kierunek dla geocecherów – http://coord.info/GC2ZMPV Kurna Chata